Preşedintele CNAS este începând de astăzi şi chestor de poliţie

Preşedintele CNAS este începând de astăzi şi chestor de poliţie
Publicat de CAPITAL la 28 mai 2013, 15:42

Preşedintele Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate, comisar şef de poliţie, dr. Doru Bădescu, a fost avansat în gradul profesional de chestor de poliţie prin decret prezidenţial, semnat de către Preşedinte României, Traian Băsescu.

Doru Bădescu a fost numit în urmă cu exact un an de către Victor Ponta în funcţia de preşedinte al Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate (CNAS).
Bădescu i-a succedat în funcţie democrat-liberalului Lucian Duţă, care a demisionat din funcţie după căderea Guvernului Ungureanu.
Doru Badescu a fost directorul general al Spitalului de Urgenţă al Ministerului Administraţiei şi Internelor (MAI) "Prof. Dr. Dimitrie Gerota" din Bucureşti. Astfel, prin cabinetul său medical au trecut "cei mai mediatizaţi arestaţi", printre care Răzvan Temeşan, Miron Cozma, Ioana Maria Vlas şi Marian Iancu.

Informații articol
Etichete: ,
Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.