Portico Investments Limited a obţinut un împrumut de 75 de mil. euro de la ING Lease
Echipa de finantari a Biris Goran condusa de Christian Mindru si Simona Alecu a acordat consultanta juridica investitorului Portico Investments Limited pentru obtinerea unui împrumut de 75 de milioane de Euro.
Imprumutul acordat de ING Lease are ca scop refinantarea unor importante investitii din Ungaria, Cehia si Romania ale Portico Investments. Ing Lease a fost reprezentata de Salans, iar Portico Investments de Biris Goran si birourile din Budapesta si Praga ale firmei de avocatura Weil Gots
Echipa de finantari a Biris Goran condusa de Christian Mindru si Simona Alecu a acordat consultanta juridica investitorului Portico Investments Limited pentru obtinerea unui împrumut de 75 de milioane de Euro.
Imprumutul acordat de ING Lease are ca scop refinantarea unor importante investitii din Ungaria, Cehia si Romania ale Portico Investments. Ing Lease a fost reprezentata de Salans, iar Portico Investments de Biris Goran si birourile din Budapesta si Praga ale firmei de avocatura Weil Gotshal.
In prezent, Biris Goran are o echipa de 30 de avocati si consultanti fiscali, incluzand si un departament specializat in taxe si fiscalitate. Patru dintre avocati sunt admisi sa practice avocatura in Statele Unite si Canada.
Sursa: Biris Goran
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.





