Lucian Șova a făcut marele anunț: Când va fi gata autostrada A3?
Ministrul Transporturilor, Lucian Șova, a vorbit în emisiunea într-o emisiune despre situația drumurilor din România.
Ministrul a vorbit despre numărul de șantiere din România. „Sunt foarte grăbit să terminăm aceste șantiere. Trebuie să se termine în mandatul meu”, a spus ministrul, în emisiunea „Punctul de întâlnire”, de la Antena 3.
Autostrada A3 ar trebui să se finalizeze în anul 2018. „Șantierul nu se mișcă cu viteza așteptată, dar totuși s-au făcut progrese. Cred că în luna noiembrie se va deschide traficului acel segment. Dacă ar fi o mobilizare mai bună, ar fi o chestie de două săptămâni. Nu mai sunt lucrări grele”.
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.





