Klaus Iohannis distruge guvernarea PSD-ALDE: ”Singurul obiectiv al acestei guvernări este să îl scape pe Dragnea de închisoare și de dosare”

Klaus Iohannis distruge guvernarea PSD-ALDE: ”Singurul obiectiv al acestei guvernări este să îl scape pe Dragnea de închisoare și de dosare”
Publicat de Ancuța Paraschivoiu la 13 noiembrie 2018, 18:01

Klaus Iohannis șterge pe jos cu Executivul! Președintele a făcut declarații extrem de dure la adresa guvernării PSD-ALDE, pe care o acuză că ”a șters cu buretele” progresul ultimilor 11 ani și că obiectivul unic este să îl ”scape pe Dragnea de pușcărie”.

”Dragnea se luptă cu România, în loc să se lupte pentru România. Despre doamna prim-ministru nu aș spune că se luptă. Țara arde și doamna prim-ministru se ascunde în Arabia. Acești guvernanți se fac că plouă. Singurul obiectiv al acestei guvernări este să îl scape pe Dragnea de închisoare și de dosare, altceva nu mai contează. România s-a întors acolo unde a fost înainte de aderare. Iată un prim rezultat palpabil al acestei guvernări. Au șters cu buretele tot efortul din cei 11 ani de când am aderat la Uniune. Iată că acest accident al democrației românești a reușit în timp record să anuleze aceste rezultate. Eu nu am avut niciun dosar, toate s-au clasat. Acest harnic Dragnea cu valizele lui, nici nu este original. Aceste clasări nu s-au făcut pentru că mă cunosc eu cu Lazăr 1 sau cu Lazăr 2, s-au clasat pentru că nu există fapte. Eu știu bine ce am făcut și poate este important pentru români să afle și din gura mea că nu am comis niciodată nicio ilegalitate, lucru adevărat și pentru soția mea” a spus Klaus Iohannis.

Informații articol
Publicat în: Fără categorie
Despre autor
Ancuța Paraschivoiu

Ca orice tânără, absolventă de jurnalism, ma visam la TV. Am crescut privindu-le pe Andreea Esca și pe Corina Caragea și visam să ajung și eu așa. Majoritatea studenților din ziua de astăzi se visează pe micile ecrane, doar că viața te duce pe drumuri la care nu te-ai fi gândit vreodată. Drumul meu în presă a început în presa scrisă, în online. Fără experiență, am început la Bugetul.ro, un mic site economic. Pasul cel mare a venit odată cu Capital, locul unde mă aflu și acum. Deși am absolvit un master în comunicare politică, am fost speriată la început, dar cu oamenii potriviți lângă mine am prins curaj. Vreau să cred că pot scrie despre orice, și pot! Despre mine aș putea să vă vorbesc până mâine, dar vă voi spune doar că iubesc să călătoresc și îmi plac filmele.

Condiții de preluare

Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.