Apar informații bombă. Primul lucru făcut monstrul de la Caracal după ce a fost prins. Avocatul a rupt tăcerea
Apar noi mărturii legate de Gheorghe Dincă, cel care este considerat monstrul de la Caracal. Primul avocat al acestuia s-a decis să dea detalii.
Bogdan Alexandru, primul avocat din oficiu al unui Gheorghe Dincă, a oferit noi detalii legate de criminalul de la Caracal. El a vorbit, în exclusivitate, la Antena 3, despre tragedia din Caracal.
Avocatul a făcut publice despre primele cuvinte rostite de criminal atunci când s-au întâlnit.
„Pot să vă spun că eu am intrat în discuție cu dumnealui. Se afla într-un colț în holul DIICOT-ului și m-am gândit ce să-l întreb pe clientul meu pentru că îmi dădusem seama că era omul prezentat la știri cu o seară înainte. L-am întrebat ce a făcut pentru a mă pregăti să îl apăr. Mi-a spus că nu a făcut nimic. Acesta a fost răspunsul pe care l-a dat în acea seară și că nu știe de ce l-au ridicat polițiștii. În cariera mea m-am întâlnit cu multe situații, în care inițial mi s-a spus că nu s-a făcut nimic. Eram pregătit pentru toate variantele”
Student la jurnalism, pasionat de istorie și de arhitectura urbană. Am intrat în presă în urmă cu mai mulți ani.
Informațiile publicate de capital.ro pot fi preluate de alte publicații online doar în limita a 500 de caractere și cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.



