De la Roland Garros până în prezent, bucureşteanca a câştigat mai mulţi bani decât înainte, în întreaga carieră. Buzărnescu a câștigat și finala de la San Jose, cu Maria Sakkari și a ajuns pe locul 15 și în WTA Race.

Succesul cu Sakkari i-a adus lui „Miki” 136.695 de dolari şi 470 de puncte. Acest lucru va duce totalul banilor câştigaţi din tenis la peste 1,2 milioane de euro, potrivit digisport.ro.

Interesant e că, până la Roland Garros 2018 (unde a ajuns până în optimi), bucureşteanca adunase 547.605 de euro din tenis. În ultimele patru luni a avut acces la mai multe premii consistente, cele mai mari fiind obţinute la Paris (222.000 de euro pentru accesul în a doua săptămână) şi 112.000 de euro (pentru turul trei de la Wimbledon).

Astfel, Mihaela a câștigat în ultimele 4 luni Buzărnescu să fi câştigat mai mulţi bani din tenis decât înainte, în întreaga carieră.