România – Germania U21, meciul anului! Partidă nebună la Campionatul European! LIVE TEXT VIDEO

VEZI VIDEO CU GOLURILE AICI

Final de meci. România este eliminată de Germania care merge în finală. Ai noștri rămân cu un turneu final fabulos și cu calificarea la Olimpiadă.

min. 93 Amiri face 4-2 pentru Germania

min. 90 Waldschmidt înscrie și România e aproape de eliminare

min. 87 Iese George Pușcaș, autorul celor două goluri și intră Adrian Petre

min 86 o nouă ocazie uriașă a Germaniei. Meja trimite însă peste poartă singur cu Ionuț Radu.

min. 83 Ocazie uriașă pentru germani.  Waldschmidt trimite aiurea din 4 metri

min. 70 România domină Germania. Avem posesia 54% – 46%

min. 69 A doua schimbare făcută de Mirel Rădoi Iese Cicâldău și intră Ciobanu

min. 66 S-a reluat meciul

min 65. Pauză de hidratare pe arena din Bologna. Este 2-2. Se joacă pe o căldură infernală, peste 40 de grade la nivelul solului

min. 53 Mirel Rădoi îl scoate pe Ivan și îl bagă pe Florinel Coman, eroul din meciul cu Anglia.

min 51 Germania egaleaza dupa un penalty comis de Ianis Hagi. Waldschmidt egaleaza de la punctul cu var, deși Ionuț Radu a fost la un pas de a para

min. 46 A început repriza a doua România conduce cu 2-1 în continuare

Pauză la Bologna. România conduce cu 2-1 și se află la 45 de minute de finala de la Udine.

min 45+ 5 România aproape de 3-1. Pușcaș a trimsi periculos, dar portarul german a scos în corner.

min. 43 România face 2-1 după o fază mondială. Andrei Ivan a centrat perfect și George Pușcaș a reușit dubla.

min 26 Pușcaș transformă penalty ul obținut de Iasi Hagi după consultarea VAR-ului