Actualizat acum 4 minute

  • Curs valutar: EUR4.3529

Cum se fabrică un Bentley

Autor: CAPITAL Online Vineri, 05 Februarie 2010 1 vizualizare 2 comentarii

Bentley Mulsanne este un model de lux, cu un design foarte atent realizat, dar care are totuşi sub capotă un motor V8 de 6,75 de litri şi 500 de cai putere. Cei de la Bentley au publicat pe YouTube un clip video în care prezintă modul în care arată o fabrică Bentley şi felul în care este lucrat noul Mulsanne.             Cu ceva timp în urmă, Bentley a publicat un clip video în care arăta cum este desenat noul Mulsanne, dar şi câteva detalii legate de interiorul maşinii,

Bentley Mulsanne este un model de lux, cu un design foarte atent realizat, dar care are totuşi sub capotă un motor V8 de 6,75 de litri şi 500 de cai putere.

Cei de la Bentley au publicat pe YouTube un clip video în care prezintă modul în care arată o fabrică Bentley şi felul în care este lucrat noul Mulsanne.

Cu ceva timp în urmă, Bentley a publicat un clip video în care arăta cum este desenat noul Mulsanne, dar şi câteva detalii legate de interiorul maşinii, despre care se spune că este lucrat manual aproape în întregime şi necesită nu mai puţin de 170 de ore de muncă pentru o singură unitate în parte.

  • misha la 5 februarie, 19:02 a spus:

    experienta celor dela bentley nu ar fi antreaga daca nu-i andrumati catre dl gigi .experienta cu masina proprie si maniera abordata merita atentie......

  • alex la 5 februarie, 13:59 a spus:

    Cautam urgent persoane interesate sa lucreze la domiciliu pe internet. Salariu 1000Euro Garantam prin contract plata salariului. Rugam seriozitate maxima !
    Detalii cu privire la oferta numai la Mail:mirajulnaturii@yahoo.com
    NU trebuie sa vinzi si nu trebuie sa investesti bani ! Aplici doar un sistem gratuit si foarte elegant de lucru numai pe Internet (marketing,publicitate)si castigi bani !

Lasă un comentariu

 

NOTA:  Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul Capital.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


editoriale

Comentariul zilei

Mai toată lumea a auzit aforismul privind singurele două lucruri sigure în viaţă, adică moartea şi...

Văzută de pe acoperişul turnului The Economist din St. James Street, presa scrisă seamănă cu Londra...

Deși lucrează cu cifre, statistica este poate cea mai inexactă știință. Asta pentru că, aproape...

Mediul de afaceri din România reproșează de ani buni guvernanților români, indiferent de culoarea...

Managerii “privaţi” din întreprinderile de stat vor încheia contracte de mandat şi vor duce...

Două persoane care vor să converseze, dar nu au multe lucruri în comun ajung, în doar câteva...

powered by Distinct New Media