Actualizat acum 4 minute

  • Curs valutar: EUR4.4452

Cum arată noul Ford Mondeo

Autor: CAPITAL Online Vineri, 27 August 2010 29 vizualizări 0 comentarii

Primele imagini oficiale, publicate la finalul lunii iunie au arătat că noul Mondeo a evoluat în ceea ce priveşte design-ul exterior, dar şi la capitolul confort şi dotări la interior. Ford vine cu un sistem de navigaţie cu touchscreen inclus în dotarea standard, dar şi alte opţiuni precum detectarea vigilenţei şoferului, o cameră de luat vedere care perimite vizualizarea vehiculului din spate, detectarea unghiului mort şi alte echipamente care fac parte din rigoarea tehnicii ge

Primele imagini oficiale, publicate la finalul lunii iunie au arătat că noul Mondeo a evoluat în ceea ce priveşte design-ul exterior, dar şi la capitolul confort şi dotări la interior.

Ford vine cu un sistem de navigaţie cu touchscreen inclus în dotarea standard, dar şi alte opţiuni precum detectarea vigilenţei şoferului, o cameră de luat vedere care perimite vizualizarea vehiculului din spate, detectarea unghiului mort şi alte echipamente care fac parte din rigoarea tehnicii germane.

Pe zona de motorizări, noul Mondeo dispune de un motor de 2 litri, 4 cilindri, care dezvoltă o putere de 203 cai. De asemenea, va mai exista şi un motor 1.6 Ti-VCT de 120 CP.

La raftul diesel, Mondeo a pus un 2.0 TDCI cu 115, 140 sau 163 CP şi un  2.2, 200 CP şi 159 g/km emisii de CO2.

Spune-ţi părerea!
  • Nici un mesaj postat până acum

Lasă un comentariu

 

NOTA:  Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul Capital.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


editoriale

Deşi lipsa de predictibilitate a legislaţiei fiscale a fost „regula de bază“ a ultimilor ani în...

Liderii politici nu inventează noi strategii naţionale atunci când preiau puterea. Ei adaptează...

powered by Distinct New Media